Daikin Çağrı Merkezi | 444 999 0
layer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer

layer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer sublayer

layer sublayer sublayer sublayer

layer sublayer sublayer

layer sublayer sublayer sublayer sublayer

layer sublayer sublayer

SÜREKLİ ISITMA / ISITMA KONFORUNDAKİ YENİ STANDART

DEFROST SIRASINDA DA KESİNTİSİZ KONFOR İÇİN VRV IV

VRV IV, defrost modu etkinken de kesintisiz şekilde ısıtmaya devam ettiğinden, tek çeşit ısıtma için heat pump kullanımının algılanan dezavantajlarına çözüm getirir.

Heat pump'lar ısıtmadaki yüksek enerji verimlilikleriyle tanınır, ancak ısıtma işlemi sırasında buz meydana getirir ve bu buzun soğutucu akışkan döngüsünü tersine çeviren bir defrost işlevi kullanılarak düzenli olarak eritilmesi gerekir. Bu da sıcaklıkta geçici bir düşüşe neden olur ve bina içerisindeki konfor düzeylerini azaltır.

Defrost işlemi (sistemin boyutuna bağlı olarak) 10 dakika kadar sürebilir ve serpantine kadar donan havadaki nemin en fazla olduğu -7 ila +7°C arası sıcaklıklarda daha sık gerçekleştirilir; bu da algılanan iç ortam konfor düzeyleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir.

VRV IV, defrost çalışması sırasında da ısıtma yaparak bu kısır döngüyü değiştirmiştir ve böylece iç ortamdaki sıcaklık düşüşleri engellenir ve konfor kesintisiz şekilde yüksek tutulur.

Cont Heating

NASIL ÇALIŞIR?

VRV IV, faz dönüşüm malzemelerine dayalı olan benzersiz bir ısı toplama elemanına sahiptir ve böylece konforlu iç ortam havasının korunması için iç ortamı ısıtmaya devam ederken, dış ünite defrostu için enerji sağlar. Defrost işlemi için gerekli enerji, normal ısıtma modu sırasında bu elemanda depolanır.

Continuous Heating

FAZ DÖNÜŞÜM MALZEMESİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Bir faz dönüşüm malzemesi (PCM), fazı katıdan sıvıya veya sıvıdan katıya dönüştürdüğünde enerji depolar veye salar.

Phase Change
Designed by IDS